Bize Ulaşın: 0266 257 11 99

CURUF

  • CURUF

CURUF

POMZA

0 - 4

8 - 12

12-16

16 + EBATLARINDA DÖKME YADA BİĞ-BAG İLE SATIŞA SUNULUR.

 

Pomza curuf  volkanik kökenli slikat esaslı camsı ve gözenekli bir yapıya sahip hafif yapı elemanıdır.
Gözenekli ağırlığı 850kg/m3 olan bu doğal malzeme yapısındaki boşluklar sayesinde yüksek ısı ve ses izolasyonu özelliklerine sahiptir. Bims bu özelliği sayesinde kış aylarında dondurucu soğuklardan, yaz aylarında ise kavurucu sıcaklardan yüksek oranlarda izolasyon sağlamaktadır.

Bims kullanımı yıllar öncesine dayanmaktadır. Kapadokya bölgesindeki doğal konutlar ile Nevşehir ve Niğde bölgesinde soğutma deposu olarak kullanılan doğal mekanlar bunun bir örneğidir. İnşaat sektöründe kullanımı Romalılar dönemine dayanmaktadır. Ayasofya’nın kubbesinde de bu malzemenin kullanıldığı bilinen bir gerçektir.

Başta Almanya, Fransa, İtalya, İsveç, Amerika ve Japonya gibi ülkeler olmak üzere dünyanın pek çok yerinde, daha çok ses ve ısı izolasyonu sağlamak amacıyla üstün izolasyon özellikleri, hafifliği ve depreme dayanıklılık gibi nitelikleri ile yüzyılı aşkın süredir bims ürünleri kullanılmaktadır.

POMZA PONZA TAŞI HAFİF DOLGU VE PEYZAJ

POMZA TAŞININ ÖZELLİKLE HAFİF DOLGU MALZEMESİ OLARAK KULLANILMASI YÜKSEK MUKAVEMET DEĞERİ VE DÜŞÜK YOĞUNLUĞU İLE GİDEREK ARTMAKTADIR.DEKORATİF AMAÇLI POMZA KULLANIMI DA YAYGINDIR.