Bize Ulaşın: 0266 257 11 99

COCO PEAT BLOK

  • COCO PEAT  BLOK

COCO PEAT BLOK

SIKIŞTIRILMIŞ HİNDİSTAN CEVİZİ KABUĞU

cocopeat blok Satışını yaptığımız Coco Peat ortalama 5 kg agırlıgında ve 65-75 Litre Hacime ulaşacak bloklardır.Bloklar sulama sonrasında şişecek ve kullanıma hazır hale gelecektir. Paletle yada adetli satışı mevcut olan coco peat in kg fiyatı ile alınması ve sulama sonrası 1 kg den alına harc miktarı ve ec değernin 0,8 in altında olması en önemli unsurlardır.

Coco Peat; Hindistan Cevizi lifi olarak da bilinir. Topraksız tarımda kullanılır Hindistan cevizinin kabukları ve lifleri küçük parçalara bölünerek oluşturulan doğal bir substrattır (liftir) Coco Peat bitki yetiştirme ortamının doğal ph ı 5,5-6,4 arasındadır. Doğal Ec değeri 2,5 - 3 arasındadır.

Coco Peat Nerede kullanılır ?

CocoPeat, tohumdan koklenme, çelikten fide üretimi ve saksılamada kullanılabilir. Tüm seralarda, tohumlarda, fidelerde, çiçek ve bahçe bitkileri yetiştiriciliğinde, sebzelerde, fidanlarda, balkon -bahçe peyzajlarında, mantar üretiminde tek başına veya diğer karışımlarla uygulanabilen doğal ve temiz bir yetiştirme ortamıdır. Topraksız tarımda coco peat kullanılır. Kuru ağırlığının 9 katı suyu ve besinleri emerek bünyesinde depolar ve bitkinin ihtiyacı oldukça bitkiyi besler, mantar ve çürümeyi önler. Gevşek yapısı sayesinde optimum köklenme ve büyüme ortamı yaratır. Sudan, gübreden,zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar. Mükemmel bir drenaja sahip olan cocopeat kesekleşmez ve bulaşmaz. Uzun ömürlüdür ve en önemlisi muadil torflara göre ekonomiktir. Ekonomik Torf olarak kabul edilir. 

Kullanımı : CocoPeat su verilerek ıslatılır. Suyun emilmesi hızlı bir şekilde tamamlanır ve ardından kolayca dağılır. Dağılan bloktan 65-75 litre hacim elde edebilirsiniz.